Kompanija Comtrade System Integration i ove godine okupila je lidere finansijske i tehnološke industrije na događaju Finance Day 2025. Kompanija DDOR osiguranje pridružila se ovom prestižnom skupu, koji istražuje kako tehnologija, inovacije i savremena regulativa oblikuju budućnost finansijskog sektora.
Ovogodišnji program obuhvatio je prezentacije i tri panel diskusije, a stručnjaci iz finansijske industrije imali su priliku da podele su svoja iskustva i uvide u najnovije poslovne i tehnološke trendove u neformalnom delu događaja.
Na posebno zapaženom trećem panelu pod nazivom „Budućnost finansijske industrije: liderska perspektiva razvoja“, učestvovao je Vladimir Malešević, član Izvršnog odbora DDOR osiguranja. Zajedno sa njim u dinamičnoj i interesantnoj diskusiji učestvovali su i Zorana Branković, član Izvršnog odbora Banca Intesa, Nikola Vuletić,predsednik Izvršnog odbora UniCredit Banke kao i Nikola Polić iz IBM Srbija.
Učesnici panela složili su se da digitalna transformacija više nije izbor, već izvesna budućnost, kao i da je veliki izazov na koji način nove tehnologije iskoristiti za bolje iskustvo zaposlenih i klijenata. Nove tehnologije menjaju dugogodišnja pravila, pa se današnje generacije suočavaju se sa posebnim izazovima, zbog čega su iskustva I saveti onih koji su u centru ove digitalne revolucije od velike važnosti.
Kritičko razmišljanje i sposobnost da se kontinuirano stiču nova znanja biće od velikog značaja za uspešno snalaženje u promenama.
U sektoru osiguranja, najšira primena novih tehnologija u prvoj fazi očekuje se u administrativnim i ponavljajućim poslovima, dok se najveći iskorak može ostvariti u procesima procene i likvidacije šteta, gde digitalna rešenja donose najviše koristi. U narednim fazama ključni potencijal leži u razvoju personalizovanih proizvoda zasnovanih na analizi podataka – ponuda koje odgovaraju stvarnim potrebama klijenata, a ne generičkim paketima.
Ovom događaju su u ime DDOR osiguranja prisustvovali i Tatjana Rakočević,član Izvršnog odbora, Miloš Popović direktor Funkcionalne oblasti za IT, Jelena Cvejić direktor Direkcije za korisničke usluge i direktnu prodaju i Aleksandra Marković Trajkovski, direktor Direkcije za pozicioniranje brenda, čime je dodatno naglašena posvećenost tima stalnom usvajanju inovacija i razmeni znanja.
Učešće DDOR-a na Finance Day 2025 još jednom potvrđuje stratešku orijentaciju kompanije ka digitalnoj transformaciji i razvoju naprednih rešenja.